KIBRIS GAZİLERİNİ KIBRIS´A GÖNDERDİK…
1974 Kıbrıs Barış Harekâtı´nda görev yapan ve gazilik unvanına erişen Sivaslı Kıbrıs gazileri Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın´ın girişimleri ile gerçekleştirilen gezi programı kapsamında Kıbrıs´a gönderildi.
Tarih: 30.1.2018 21:14:06/ 3612okunma / 0yorum

KIBRIS GAZİLERİNİ KIBRIS´A GÖNDERDİK…

1974 Kıbrıs Barış Harekâtı´nda görev yapan ve gazilik unvanına erişen Sivaslı Kıbrıs gazileri Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın´ın girişimleri ile gerçekleştirilen gezi programı kapsamında Kıbrıs´a gönderildi. 2 kafile halinde gerçekleştirilecek program çerçevesinde ilk olarak 20 gazi, Kıbrıs´ta 3 gün konaklayacak. 2. kafilede de 20 gazi, Kıbrıs´ı tekrar görme fırsatına erişecek.

Gezi öncesi Sivas Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Mustafa Hızal ve aynı zamanda Kıbrıs gazisi olan Muharip Gaziler Derneği Başkanı Fuat Ahıskalı ile geziye katılacak gaziler Belediye Başkanı Sami Aydın´ı makamında ziyaret etti.

/resimler/2018-1/30/2118084332574.jpg

Ziyarette konuşan Muharip Gaziler Derneği Başkanı Fuat Ahıskalı; “Afrin´de Zeytindalı Harekâtı´nda canını dişine takarak karda, çamurda, yağmurda; bu vatan, bu bayrak için orada canını veren tüm şehitlerimize Allah´tan rahmet, gazilerimize uzun ömürler diliyorum. Teröre destek veren iç ve dış güçleri lanetliyorum. Biz Kıbrıs Muharip Gazileriz, Kıbrıs Barış Harekâtı´nın 44. yıldönümündeyiz. 44 yıl geçmesine rağmen oradaki arkadaşlarımızı unutmuyoruz.  Kıbrıs´ta 500 şehidimiz var. Arkadaşlarımızın şehit düştüğü yerlere gideceğiz. Güneydoğuda Zeytin Dalı Harekâtı varken biz bu programa ‘gezi değil, ziyaret´ demek istiyoruz çünkü biz oraya gezmeye değil ziyarete gidiyoruz. Bunda emeği geçen Sivas Belediye Başkanımız Sami Aydın´a bu kadirşinas davranışından dolayı çok teşekkür ediyorum. Bizim bütün masraflarımızı karşılayıp 40 tane gazimizi iki kafile halinde Kıbrıs´a gönderecek.” ifadesini kullandı.

Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Mustafa Hızal ise “Sayın Başkanımızın Sivas´ta bir ilki gerçekleştirerek muharip gazilerimize böyle bir program düzenlemesi, Sivaslı gazilerimiz adına büyük bir şans. Ben Başkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Tabi ki bu önemli günlerde şehit aileleri başta olmak üzere gazilerimize sahip çıkılması bizleri mutlu ediyor. Her zaman yanımızda olan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

/resimler/2018-1/30/2118442458292.jpg

“Sizlerin yaşadığı heyecanı ben de yaşıyorum.” diyerek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Sami Aydın da “Tüylerim diken diken oldu desem yalan olmaz. Tabi ki biz bu programı Afrin Zeytindalı Harekâtı´ndan önce planlamıştık, gazilerimizin talepleri üzerine Sivas´taki Kıbrıs gazilerimizin tamamını davet ettik; bunların sadece 40 tanesi katılabileceklerini bize bildirdiler. Biz de iki grup şeklinde bu ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Bu programın Zeytindalı harekâtına denk gelmesi de programın anlamını bir kat daha artırmış oldu. Ben de öncelikle zor şartlarda terörü oradan silip atmak için Afrin´de mücadele eden tüm kahramanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Şehit olanlarımıza Allah´tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum. 74 Barış Harekâtı ülkemiz adına önemli bir harekâttı ve çok sayıda gazimiz Sivas´ta bizimle birlikte yaşıyor. Bizler o günden bugüne oralara hiç ziyarette bulunma imkânı bulamayan gazilerimizi oraya göndermeyi arzu ettik. En azından kendileri için gerçekten önemli o anılarının geçtiği, onur vesilesi olan o toprakları tekrar ziyaret etmelerinin onlar için çok önem arz ettiği kanaati ile böyle bir çalışma başlattık. Bugün inşallah kendilerini tekrar o topraklara uğurlayacağız. İnşallah güzel bir şekilde gidip cephede çarpıştıkları yerleri ziyaret edecekler. Aradan 44 yıl geçtikten sonra oradaki gelişim ve değişimi yerinde bizzat gözlemleme fırsatı bulacaklar. Umut ediyorum onlar için çok özel ve duygusal bir program olacak. Rabbim sizlere hayırlı ömürler nasip etsin. Bu ülke için gerçekten çok büyük fedakârlıklar ortaya koydunuz. Bizler sadece sizlere minnettarız. Sizin bu fedakârlığınızı çeşitli programlarla takdir ettiğimizi ifade etmeye çalışıyoruz. Bu da onlardan birisi ama hamd olsun biz Müslümanlar olarak inanıyoruz ki asıl mükâfatı biz Rabbimden alacağız. Geçmişte siz bunu başardınız,  bugün de Afrin´deki kahramanlarımız aynı şeyi başarıyorlar.” şeklinde konuştu.Video Tarihi: 30.1.2018 21:51:22
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KIBRIS GAZİLERİNİ KIBRIS GÖNDERDİK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
  Gazeteciler Nemrut Dağı´na çıktı
Gazeteciler Nemrut Dağı´na çıktı
TGF 57. Başkanlar Konseyi Adıyaman Nemrut ta güneşin doğuşunu izledi.
“İlahiyat Fakültelerinin dünü, Bugünü ve Yarını”
“İlahiyat Fakültelerinin dünü, Bugünü ve Yarını”
1994 yılında kurulan ve kurulduğu günden beri alanında önemli akademik çalışmaların yapıldığı Sivas Cumhuriyet Üniversitesi “İlahiyat Fakültelerinin dünü, Bugünü ve Yarını” konulu toplantı gerçekleştirildi.
Dâhiliye Romatoloji Anabilim Dalı Şifa Dağıtıyor
Dâhiliye Romatoloji Anabilim Dalı Şifa Dağıtıyor
2012 yılında kurulan Dâhiliye Romatoloji Ana Bilim Dalı, Sivas dışında Tokat, Giresun, Yozgat, Erzincan gibi çevre illere de hizmet veriyor.
  BÜROKRATLARDAN BELEDİYE PROJELERİNE TAM NOT...
BÜROKRATLARDAN BELEDİYE PROJELERİNE TAM NOT...
Sivas´ta doğup büyüyen ve şimdilerde ülkenin önemli kademelerinde görev yapan bürokratlar, Sivas Belediyesi´nin düzenlediği organizasyonda buluştu.
EL EMEĞİ, GÖZ NURU ÜRÜNLER GÖRÜCÜYE ÇIKTI...
EL EMEĞİ, GÖZ NURU ÜRÜNLER GÖRÜCÜYE ÇIKTI...
Bahtiyar Bostan Özgecan Hanımlar Yaşam Merkezi´nde istihdam destekli kurslara katılarak eğitim alan kursiyerlerin el emeği göz nuru ürünleri açılan sergiyle görücüye çıktı.
ASD kapama işlemi başarı ile sonuçlandı.
ASD kapama işlemi başarı ile sonuçlandı.
Numune Hastanesi Kardiyoloji Kliniği tarafından ameliyatsız olarak yapılan ASD (AtrialSeptalDefekt) kapama işlemi başarı ile sonuçlandı.
“I. Uluslararası Çocuk Dostu” Turizm Kongresi Gerçekleştirildi”
“I. Uluslararası Çocuk Dostu” Turizm Kongresi Gerçekleştirildi”
Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesi ev sahipliğinde “I. Uluslararası Çocuk Dostu” Turizm Kongresi yapıldı.
MEVLANA TÜNELİ ŞEKLİNİ ALIYOR...
MEVLANA TÜNELİ ŞEKLİNİ ALIYOR...
Yaz aylarında açılış yapılması planlanan Mevlana Tüneli´nde üst beton kaplama işlemine başladı.
Pistlerin Yıldızı Projesi´ Büyük İlgi Gördü
Pistlerin Yıldızı Projesi´ Büyük İlgi Gördü
Sivas Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından hayata geçirilen ‘Pistlerin Yıldızı Projesi´ ile genç kayak severlere teorik eğitimler verildi. Proje kapsamında Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezinde inşa edilen eğitim merkezinde eğitimler tüm hızıyla sürecek.
CÜ Kalp Damar Cerrahisi başarılı ameliyatlara imza atıyor.
CÜ Kalp Damar Cerrahisi başarılı ameliyatlara imza atıyor.
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi bir zoru gerçekleştirdi. 82 yaşında, yüksek riskli hasta grubunda olan bir hastaya, uyutulmadan “lokal anestezi” altında ameliyat yapıldı.
Düşünce karanlığına ışık tutanlara ne mutlu
Düşünce karanlığına ışık tutanlara ne mutlu
Hacı Bektaş-ı Veli,” Sevgi, muhabbet kaynar yanan ocağımızda, Bülbüller şevke gelir, gül açar bağımızda, Hırslar, kinler yok olur aşk meydanımızda, Arslanla, ceylan dosttur kucağımızda.”
DSİ VİYADÜK ASFALTLANIYOR…
DSİ VİYADÜK ASFALTLANIYOR…
Yeni Karşıyaka Köprüsü´nün şehir merkezi ile bağlantısını sağlayacak olan viyadük projesi son aşamaya geldi.
Akreditasyonu Bilgilendirme Toplantısı
Akreditasyonu Bilgilendirme Toplantısı
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi´nin Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon´nun yenilenmesi süreci dâhilinde Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (TEPDAD) tarafından Tıp Fakültesi Prof. Dr. Behsan Önol Konferans Salonu´nda bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Türk Dili ve Edebiyatı Topluluğu´ndan Şiir Dinletisi
Türk Dili ve Edebiyatı Topluluğu´ndan Şiir Dinletisi
Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Topluluğu şiir dinletisi düzenlendi
AY YILDIZLI CAMİ´ HIZLA DEVAM EDİYOR
AY YILDIZLI CAMİ´ HIZLA DEVAM EDİYOR
Tarihi Ulu Cami başta olmak üzere şehir merkezindeki camilerden kalkan cenazelerin oluşturduğu araç konvoyu ve trafik yoğunluğunu ortadan kaldırmak ve özgün mimarisiyle ilimize kalıcı bir eser bırakmak için Yukarı Tekke´ye yapılması planlanan Ayyıldız Cami´nin inşaatı hızla devam ediyor.
“Alerjik Rinit Test” Uygulaması Programı Gerçekleştirildi
“Alerjik Rinit Test” Uygulaması Programı Gerçekleştirildi
Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz (KBB) Ana Bilim Dalı Başkanlığımızın ev sahipliğinde “Alerjik Rinit Test” uygulaması toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları, Pediatri ve KBB Ana Bilim Dalı öğretim üyeleri ve Numune Hastanesi´nde görev yapan hekimler katıldı.
İLKBAHAR KALICI DEĞİL, BUNUN SONBAHARI DA VAR…
İLKBAHAR KALICI DEĞİL, BUNUN SONBAHARI DA VAR…
Etkin Anadolu Kadınlar Derneği tarafından şehit ve gazi ailelerine yönelik program düzenlendi. Programa Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ve eşi Yurdagül Aydın ile Etkin Anadolu Kadınlar Derneği Başkanı Emine Binnur Karaca´nın yanı sıra çok sayıda şehit ve gazi ailesi katıldı.
Yıldız, İlim Yayma Cemiyetini ziyaret etti
Yıldız, İlim Yayma Cemiyetini ziyaret etti
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, CÜ okuyan öğrencileri kaldıkları evleri ve yurtları ziyaret etmeyi sürdürüyor.
BORCU EN AZ BELEDİYELERDEN BİRİYİZ…
BORCU EN AZ BELEDİYELERDEN BİRİYİZ…
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın belediyenin İller Bankasına olan 4 yıllık borcuna dair açıklamalarda bulundu. Buna göre 2014 yılında 233 milyon bütçe ve 62 milyon borçla devralınan belediyenin, 2017 sonu itibarıyla 431 milyonluk bütçesine rağmen borcu 13 milyona indirildi.
Vali Davut Gül, Kütüphaneyi Ziyaret Etti
Vali Davut Gül, Kütüphaneyi Ziyaret Etti
Birçok teknolojik özellik ile donatılmış olan CÜ Kütüphanesi 2017-2018 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte hizmete açıldı.
CÜ Voleybol Takımı Playofflarda
CÜ Voleybol Takımı Playofflarda
Türkiye Voleybol Federasyonu Bayanlar 2. Ligi´nde mücadele eden Cumhuriyet Üniversitesi Spor Kulübü (CÜSK) ile Ordu Çamlık Spor arasında düzenlenen playoff ‘a kalma mücadelesi CÜ Spor Kulübü´nün 3-0 üstünlüğü ile sonuçlandı.
 ENGELLİLERİN HAYATINI KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ…
ENGELLİLERİN HAYATINI KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ…
ENGELLİLERİN HAYATINI KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ…
YENİ KURULACAK SANAYİ İÇİN BAKANLIKTAN ONAY…
YENİ KURULACAK SANAYİ İÇİN BAKANLIKTAN ONAY…
Resmî Gazetede, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yerleşim alanı içeresinde kalan Sanayi Siteleri ile Sanayi işletmelerinin dönüşüm ve gelişim projelerinin kredilendirilmesi hakkında çıkan yönetmelik üzerine, Seyfebeli Sanayi Sitesi ve Toplu İşyerleri Kooperatifi tarafından basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Belediye Başkanı Sami Aydın, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Beşir Köksal, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Yıldırım katıldı.
YENİ KURULACAK SANAYİ İÇİN BAKANLIKTAN ONAY…
YENİ KURULACAK SANAYİ İÇİN BAKANLIKTAN ONAY…
Sivas´ta şehir içerisinde kalan küçük sanayi sitelerinin şehir dışına çıkarılması için Sivas Belediyesi öncülüğünde Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkârlar Odasının da desteğiyle yürütülen çalışmalara Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından onay çıktı.
Yıldız´da, İlk Ulusal Yarış Başarıyla Tamamlandı
Yıldız´da, İlk Ulusal Yarış Başarıyla Tamamlandı
Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi, Türkiye Kayak Federasyonu Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Snowboard Paralel Slalom (PSL) Yarışmaları´na ev sahipliği yaptı.
Yıldız´da Snowboard Yarışları Başladı
Yıldız´da Snowboard Yarışları Başladı
Türkiye Kayak Federasyonu Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Snowboard Paralel Slalom (PSL) Yarışması´, Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezinde başladı.
SİVAS BELEDİYESİ´NİN PROJELERİ ÖRNEK GÖSTERİLDİ...
SİVAS BELEDİYESİ´NİN PROJELERİ ÖRNEK GÖSTERİLDİ...
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Konya´da düzenlenen ‘2019 Yolunda Yerel Yönetimler´ İç Anadolu Bölge Toplantısı´na il belediyelerini temsilen katıldı. Programa İçişleri Bakanı Süleyman Soylu´nun yanı sıra AK Parti´nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Erol kaya da katıldı.
Sivas´ta Akıllı Çöp Konteyner Uygulaması
Sivas´ta Akıllı Çöp Konteyner Uygulaması
Sivas Belediyesi akıllı çöp konteynerleri uygulamasını başlattı.
ÜRETEN İNSANDAN ZARAR GELMEZ…
ÜRETEN İNSANDAN ZARAR GELMEZ…
Belediye Başkanı Sami Aydın, Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Karaman ve Ahmet Özaydın ile KOSGEB İl Müdürü Bahattin Ünal, Köşem Gurme Kahvaltı ve Ev Yemekleri Salonu´nu ziyaret etti.
Erdoğan´dan Afrin Bildirisine İmza Atanlara Sert Tepki: Hainler
Erdoğan´dan Afrin Bildirisine İmza Atanlara Sert Tepki: Hainler
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin bildirisine imza atanlara, "Hainler. Aybüke Hoca, genç bir öğretmenimiz şehit edilirken, vicdansızlar niçin sesiniz çıkmadı?" diyerek sert çıktı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar